Finał Złocistej Mili 2018!

31. sierpnia o godzinie 18:10 rozpocznie się finałowa odsłona tegorocznej Złocistej Mili – cyklu wyzwań piwnych w Toruniu. Ponownie w piątkowy wieczór, blisko sześćdziesięciu uczestników zmierzy się dystansem 1609m oraz 0,33l piwkiem! Dobra zabawa gwarantowana!

MIEJSCE ZAWODÓW

Obiekt Toruńskiej Akademii Jazdy (wjazd od strony Łukasiewicza, przy Neuce).

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów zostanie otwarte o godzinie 17:45. Uczestnicy odbierać będą numery startowe, agrafki, izotonik oraz batonik (przygotowany przez organizatorów Ultra Mazur) oraz podpisywać deklarację o starcie na własną odpowiedzialność, zobowiązanie do przestrzegania regulaminu Złocistej Mili (dostępny w zakładce REGULAMIN) oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w wyzwaniu składającym się z biegu na dystansie 1609m oraz spożycia czterech piw.

RYWALIZACJA

– Złocista Mila odbywa się na czterystumetrowej pętli, oznakowanej pachołkami. Wyzwanie rozpoczyna się 9m przed początkiem pętli, aby łącznie uczestnik pokonał dystans mili (1609m). Spożycie piwa możliwe jest jedynie w specjalnie do tego przeznaczonej strefie. Zabrania się spożycia piwa poza strefą.

–  Każdy z uczestników wyzwania w momencie startu nie ma prawa być po spożyciu alkoholu. Organizator zastrzega sobie prawo do badania alkomatem zawodników przed startem i dyskwalifikacji w momencie kiedy stan zawodnika nie zezwoli na udział w wyzwaniu (po konsultacji z ratownikiem medycznym).

– Zgodnie z zasadami Beer Mile, w momencie wymiotów, zawodnik może przerwać rywalizację lub musi przebiec jedną dodatkową pętle celem klasyfikacji na mecie.

CLASSIC MILE

Uczestnik do pokonania będzie miał cztery czterystumetrowe pętle, które rozpoczyna od wypicia 0,33l piwa. Zawodnik może rozpocząć rywalizację biegową w momencie zakończenia konsumpcji, przechylenia butelki do góry nogami i odłożenia jej w bezpiecznym miejscu. Organizator zastrzega sobie prawo do kar minutowych u zawodników, którzy nie będą przestrzegać tego zapisu.

CLASSIC TEAM MILE

Rywalizacja czteroosobowych sztafet. Każdy uczestnik pokonuje 400m oraz wypija jedno piwo (bieg poprzedza pełne spożycie piwa). Zmiana odbywa się bezpośrednio przed strefą piwną poprzez symboliczne klepnięcie w ramię kolejnego uczestnika sztafety. Wynik sztafety to łączny czas wszystkich zawodników w momencie przekroczenia linii mety przez ostatniego uczestnika sztafety.

MEDALE

Na mecie na każdego uczestnika (zarówno rywalizacji indywidualnej jak i sztafetowej) czekać będzie specjalny medal przygotowany przez firmę Wikoss Sport – pełniący praktyczną funkcję otwieracza do piwa. Medale w CLASSIC TEAM MILE zostaną wręczone finiszującemu zawodnikowi ze sztafety (otrzyma cztery medale).

DEKORACJA

Dekoracja odbędzie się bezpośrednio po rywalizacji Classic Team Mile, po sporządzeniu przez sędziów oficjalnych wyników zarówno Classic Mile jak i Classic Team Mile. Dekoracje obejmują:

  • TOP 3 Kobiet – Classic Mile,
  • TOP 3 Mężczyzn – Classic Mile,
  • TOP 3 Sztafet OPEN – Classic Team Mile

Dekorowani uczestnicy otrzymają pamiątkowe nagrody przygotowane przez partnera cyklu – firmę Lenze oraz vouchery do wykorzystania w Carpe Kraft:

Classic Mile – vouchery:

  1. 40 PLN,
  2. 30 PLN,
  3. 20 PLN.

Classic TEAM Mile – vouchery:

  1. 60 PLN,
  2. 40 PLN,
  3. 30 PLN,

HARMONOGRAM

– 17:45 – Otwarcie biura zawodów,

– 18:10 –  I seria Classic Mile (nazwiska od A do M),

– 18:30 –  II seria Classic Mile (nazwiska od N do Z),

– 18:50 – Classic Team Mile,

– 19:15 –  Dekoracja.

ZDJĘCIA, VIDEO

W trakcie wydarzenia będzie obecni dwaj czołowi toruńscy fotografowie – Jan Chmielewski oraz Krzysztof Lewandowski a także kamerzysta oraz jeden operator drona z funkcją nagrania video/zdjęciową.

RATOWNIK MEDYCZNY

Wzorem inauguracyjnej Złocistej Mili 2018, w trakcie całego wydarzenia o bezpieczeństwo zawodników zadba ratownik medyczny Ratuj.eu NZOZ RATUJ.

Zabezpieczenie sanitarne

Podczas sobotniego wydarzenia zostanie udostępniona mobilna toaleta przygotowana przez firmę MPO.

REKORDY

W sobotę uczestnicy będą mogli poprawić dotychczasowe rekordy Złocistej Mili:

Classic Mile – Kobiety – Mirosława Szweda – 7:44 (10.09.2017)

Classic Mile – Mężczyźni – Seweryn Kaczmarczyk – 06:24 (10.09.2017)

Classic Team Mile – 4xAA – 5:03 (10.09.2017),

AFTER PARTY

Bezpośrednio po wydarzeniu zapraszamy wszystkich uczestników do Carpe Kraft (przy ul. Plan Teatralny 7), gdzie za okazaniem numeru startowego czekać będzie 50% rabat na wybrane kraftowe piwko! Obecność obowiązkowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *