Półmetek tegorocznego cyklu za nami!

Pięćdziesięciu pięciu śmiałków zjawiło się w sobotę 30. czerwca na obiekcie Toruńskiej Akademii Jazdy w Toruniu by rywalizować w ramach Złocistej Mili 2018 – bieg II. Przy bardzo silnym wietrze i wiszącymi na horyzoncie ciemnymi chmurami zmagania nabierały jeszcze trudniejszego charakteru.

 

Pod nieobecność rekordzisty Classic Mile – Seweryna Kaczmarczyka o miano najszybszego od samego początku rywalizowała trójka zawodników – Bartosz Nienartowicz (były rekordzista Hardcore Mile!), Leszek Wierzbowski oraz Radosław Krymski. Do połowy dystansu sprawa zwycięstwa była jeszcze otwarta, ale drugą część najlepiej wytrzymał Krymski, triumfując na mecie z czasem 6:50, wyprzedzając drugiego na mecie Leszka Wierzbowskiego o dwanaście sekund (7:12). Podium uzupełnił Bartosz Nienartowicz. Niezagrożony przeciął linię mety w czasie 7:24. Czwartą osobą na mecie była… Alina Podbielska – triumfatorka wśród kobiet z czasem  8:29. Do rywalizacji przystąpiły trzy kobiety, a więc wszystkie stanęły na podium sobotniego wyzwania piwnego. Ponad dwie minuty i czterdzieści sekund do zwyciężczyni straciła Natalia Falkiewicz (11:11), zaś na najniższym stopniu podium stanęła Ewelina Puchała (13:28).

Rywalizacja wśród sztafet od samego początku wydawała się bardzo zacięta. Najbardziej skoncentrowana przed startem – drużyna Big Bulls, sprawiała wrażenie nastawionej na poprawę dotychczasowego rekordu Złocistej Mili wynoszącego 5:03.  Rywalizacja sztafetowa charakteryzuje się bardzo krótkimi pobytami w strefie piwnej, a o zwycięstwie decyduje przede wszystkim forma biegowa.  Tak też było i tym razem i bardzo mocna biegowo drużyna Big Bulls od początku wysunęła się na prowadzenie. Do ostatniej zmiany wydawało się, że mogą powalczyć z rekordem drużyny 4xAA, ale wybiegający na ostatnią zmianę zawodnik musiałbym pokonać 400m pętlę w iście sprinterskim tempie. Ostatecznie Byki pojawiły się na linii mety w czasie 5:25, pokonując o blisko trzydzieści sekund Husaria Race Team (5:55). Wesoła drużyna Random Drinkers Team uzyskując czas 6:04 była trzecia.

Bezpośrednio po rywalizacji sportowej odbyła się dekoracja najlepszych uczestników Złocistej Mili 2018. Nagrody przygotowali partnerzy cyklu – Carpe Kraft oraz Lenze Sp z oo. Trzy najszybsze Kobiety, trzech najszybszych Mężczyzn oraz trzy najlepsze sztafety otrzymały vouchery do wykorzystania w lokalu przy ul. Plac Teatralny 7 oraz gadżety ufundowane przez firmę Lenze.

W trakcie wydarzenia, weteran Złocistej Mili – Piotrek Chościński uwiecznił część rywalizacji nagraniem z drona. Efekty pracy poznamy za kilka dni. Wstępne przejrzenie materiału utwierdza, że ujęcia są naprawdę niezwykłe!

Przypomnijmy, że Złocista Mila 2018 – to cykl czterech wyzwań piwnych w formule Beer Mile rozgrywanych na obiekcie Toruńskiej Akademii Jazdy. Na uczestników czeka rywalizacja indywidualna oraz sztafetowa.

Kolejne odsłony cyklu zaplanowane są na:

  • 27. lipca
  • 31. sierpnia

LINKI

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *