Rekord frekwencji podczas Złocistej Mili 2018 – bieg III!

Siedemdziesięciu ośmiu uczestników rywalizowało w piątek 27. lipca na obiekcie Toruńskiej Akademii Jazdy w ramach trzeciej odsłony tegorocznego cyklu Złocistej Mili – cyklu wyzwań piwnych.

[Fot. Krzysztof Lewandowski]

Piękne słońce, delikatnie wiejący wiatr oraz system zraszania przygotowany na potrzeby szkolenia przez TAJ przywitało wszystkim amatorów piwnego biegania w piątkowe popołudnie, dając okazję na przyjemne rozpoczęcie kolejnego letniego weekendu w Grodzie Kopernika.

Na starcie rywalizacji CLASSIC MILE pojawiła się dwójka uczestników, która zaznała już smaku zwycięzca – Bartek Nienartowicz oraz Leszek Wierzbowski, którzy byli przedstawiani jako faworyci. Wśród pań na linii startu pojawiła się żelazna faworytka do zwycięstwa – Alina Podbielska.

[Fot. Krzysztof Lewandowski]

Dwójka faworytów od samego początku nadała ton rywalizacji, wybiegając w ścisłej czołówce już z pierwszej strefy piwnej i sukcesywnie powiększała przewagę wraz z upływem dystansu. Ani Bartkowi ani Leszkowi nie udało się uzyskać wystarczająco dużej przewagi i losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero na ostatniej pętli biegowej, którą szybciej pokonał Leszek Wierzbowski (6:07), zwyciężając nieznacznie z Bartkiem Nienartowiczem (6:12). Czas na zegarze wskazywał na bardzo znaczną poprawę rekordu CLASSIC MILE, należącego do Seweryna Kaczmarczyka (6:24). Niestety, jak się finalnie okazało – trasa biegu była o 160m za krótka i wyniki Złocistej Mili 2018 – bieg III pozostaną w tabelach all-time oznaczone jako nieoficjalne. Podium z wynikiem 6:44 uzupełnił Przemek Szymański.

Na linii startu stanęła tym razem jedynie jedna Pani – Alina Podbielska udowadniając po raz kolejny, ogromny potencjał piwnego biegania, przybiegając na linię mety jako 7. Zawodniczka OPEN!

Rywalizacja CLASSIC TEAM MILE przyniosła tym razem więcej emocji, ze względu na start rekordowej liczby sztafet – 13 czteroosobowych drużyn podjęło się rywalizacji. Wśród nich kilka bardzo mocnych biegowych ekip. Faworyzowana ekipa Big Bulls musiała tym razem uznać wyższość konkurentów z RunBeerBoys, którzy zaledwie o trzy sekundy pokonali sztafetę z Kowalewa. Podium uzupełniła HRMAX TEAM, w walce o najniższy stopień podium pokonując NADAKTYWNYCH TORUŃ w najmocniejszym, jak się wydawało, biegowym składzie ze wszystkich drużyn.

Tradycyjnie po części sportowej odbyła się dekoracja najlepszych uczestników Złocistej Mili 2018 – bieg III, wspierana przez Carpe Kraft oraz LENZE. Trzech najlepszych mężczyzn oraz najszybsza Pani i trzy najlepsze sztafety otrzymały vouchery do wykorzystania w lokalu przy ul. Plac Teatralny 7 oraz gadżety ufundowane przez firmę Lenze.

O oprawę zdjęciową/video zadbali Jan Chmielewski, Krzysztof Lewandowski, Piotr Chościński oraz Zofia Adamska,  którzy przygotowali obszerną relację FOTO/VIDEO.

[Fot. Krzysztof Lewandowski]

Przed nami ostatnia, finałowa odsłona cyklu Złocista Mila 2018. Zapraszamy wszystkim na Złocista Mila 2018 – bieg IV 31. sierpnia (piątek) w godzinach popołudniowych na obiekcie Toruńskiej Akademii Jazdy! Dobra atmosfera – GWARANTOWANA!

Przypomnijmy, że Złocista Mila 2018 – to cykl czterech wyzwań piwnych w formule Beer Mile rozgrywanych na obiekcie Toruńskiej Akademii Jazdy. Na uczestników czeka rywalizacja indywidualna oraz sztafetowa.

[Fot. Krzysztof Lewandowski]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *